Popieram Kórnik

wtorek, 4 lutego 2014

UKS Oaza Kórnik na Międzynarodowych Mistrzostwach Dzieci w Sindelfingen


Zawodnicy klubu Oaza Kórnik w dniach 1-2.02.2014r. zaliczyli kolejny trudny sprawdzian. Tym razem w Sindelfingen podczas 19 –tych Międzynarodowych Mistrzostw Dzieci, oko w oko stanęło ze sobą blisko 500 zawodników z 20 krajów świata. Już po pierwszych walkach widać było ,że nie będzie to łatwy orzech do zgryzienia. Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki, ponieważ pojawiło się na nich również wielu zawodników kadr narodowych poszczególnych krajów.
Obydwie walki naszych młodych sportowców toczyły się w pierwszym dniu zawodów. Jako pierwszy o poziomie zawodów przekonał się Wiktor Kościelski walcząc z Serbem. Wiktor jest doświadczonym zawodnikiem i zdobywał już medale z najwyższej półki, jednak przeciwnik również okazał się nie być laikiem więc dostarczyli sobie jak i widzom dużej dawki adrenaliny. Nasz zawodnik wykorzystywał całą gamę technik lecz momentami reagował zbyt późno a przeciwnik szybko wyłapywał popełniane przez niego błędy i nadrabiając szybkością przejął prowadzenie. W końcowych sekundach walki wykonał celną kontrę po obrocie i trafił Wiktora w szyję. Ten jednak do ostatniej sekundy wytrzymał ból i zakończył walkę bez medalu, za to jako wielki przegrany. Zaraz po walce musiał interweniować lekarz i Wiktor szybko stanął z powrotem na nogi.
Wielki ciężar spoczywał na naszej bardzo młodej ale i bardzo utalentowanej zawodniczce Julii Szpak, która w zeszłym roku uzyskała tytuł Mistrzyni Świata Dzieci do lat trzynastu. Pomimo tytułu pierwszą walkę stoczyła ze stresem jaki towarzyszył jej tego dnia, lecz po rozmowie motywacyjnej z trenerami szybko odzyskała wiarę w siebie i stanęła do walki z zawodniczką Wielkiej Brytanii. Julka bardzo szybko obejmuje prowadzenie i utrzymuję je do końca drugiej rundy co dało jej wygraną 17:10. Kolejna walka to już w zasadzie bitwa o złoto. Tym razem przeciwniczką okazała się reprezentantka kadry narodowej Rumunii, która przysporzyła Julii nie małych problemów, skutecznie odpierając ataki małej Mistrzyni. Nasza zawodniczka zaczęła się gubić i przestała atakować na głowę co w efekcie oddalało ją od zwycięstwa i pozwoliło wygrać Rumunce. Ostatecznie Julka kończy turniej ze srebrnym medalem!

Na zdjęciu: Julia Szpak Wiktor Kościelski z trenerami Krzysztof Łabutka i Jakub Worsztynowicz
 
Relacja trenera Krzysztofa Łabutki:
Występ naszych zawodników w prestiżowych zawodach w Sindelfingen należy uznać za bardzo udany. Julia potwierdza wysoki poziom sportowy. Wiktor zdobył cenne doświadczenie. Drużyna wystartowała po raz pierwszy w nowych dresach sportowych ufundowanych przez Zakłady Kórnickie. Kosztowne zawody w całości sfinansowali nasi sponsorzy: Firma TFP, Monolit Metal i Royal Halls. Zarząd klubu zdecydował o kontynuacji działań sportowych na podobnym poziomie. Wszelkie zawody w kraju i zagranicą będą finansowane przez klub. Miejmy nadzieję, że zawodnicy odwdzięczą się wynikami sportowymi na miarę oczekiwań.


Przygotował: Prezes Zarządu Piotr Wesołek

Kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia cookies zapoznaj się z Polityka Prywatności & plików cookie